T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KAHRAMANMARAŞ / ONİKİŞUBAT - Cahit Zarifoğlu İlkokulu

Haberler

Tem

2024-2025 eğitim öğretim yılında okul öncesi, ilk ve ortaokula başlayacak öğrencilerin okul kayıtları, MERNİS adres bilgileri esas alınarak herhangi bir başvuru olmaksızın e-Okul sisteminden tamamlandı.

  İlkokul 1. sınıflarda şube ve sınıf öğretmeninin belirlenmesi ile 5.sınıfa başlayacak öğrencilerin şubelerinin belirlenmesi ise Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'ne bağlı olarak ağustos ayının son haftasında gerçekleştirilecek.   Veliler, e-Devlet kapısı sisteminden "İlköğretim Okulları Adrese Göre Kayıt Okulu Sorgulama" (e-Kayıt) hizmet başlığından çocuklarının yerleştirildiği okulu öğrenebilecekler.    2024-2025 eğitim öğretim yılı, 9 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

Haz

2023/2024 Sene Sonu Öğretmenler Kurulu toplantımızı Okul Müdürümüz İsmail Kazancı yönetiminde yaptık.Toplantıda yıl boyu yapılan çalışmaların değerlendirilmesi yapıldı Yeni eğitim öğretim yılında yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verildi.Emekliye ayrılan öğretmenlerimiz ve tayini çıkan öğretmenlerimize hediye takdimi yapılarak bu zamana kadar yaptıkları çalışmlar için teşekkür edildi.

Haz

2023-2024 Eğitim Öğretim yılını 14 Haziran tarihi itibari ile tamamladık.Okul Müdürümüz İsmail Kazancı öğrencilerimizin karne dağıtım törenlerine katılarak öğrencilerimizin yaz tatillerini  sağlıcakla ve huzurla geçirmelerini dileyerek  önümüzdeki hafta gerçekleşek olan Kurban Bayramlarını kutladı.

Haz

Okulumuzda yıl sonu etkinlikleri kapsamında Çocuk Oyunları Şenlikleri düzenledi.Şenlikler kapsamında yapılan yarışmalarda listede yazılı sınıflarımız birinci olmuşlardır tebrik ediyoruz.

Top taşıma birincisi 2/F  Sınıfı

Bayrak yarışı birincisi 3/A Sınıfı

Sandalye yarışı birincisi 1 /H Sınıfı

Futbol Turnuvası 4-E Sınıfı

Yakan Top Yarışmasında 4-İ Sınıfı

Sandalye yarışı birincisi 1 /H Sınıfı

Halat çekme şampiyonu 3/A Sınıfı

Haz

2024 Yılı Geleneksel Çocuk Oyunları Şenlikleri Kapanış  Toreni Osman Sayın Spor Salonunda Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü koordinesinde yapıldı. Şenlikler kapsamında okulumuz 2- F Sınıf Öğretmeni Sami Aydın ve öğrencileri okulumuz adına Mendil Kapmaca Oyununu tanıttılar.Ogretmenimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

May

Haz

Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamnda Mayıs ayı etkinlikleri olarak düzenlenen ilkokul, ortaokul ve liseler arası "Tişört Tasarım  Yarışmasında" Okulumuz 2-D Sınıfı öğrencisi Elif Bade Kar İl İkincisi olmuştur.Öğrencimizi ve Sınıf Öğretmeni Elif Ateş'i tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

May

May

Okulumuz 2.Sınıflar İngilizce Öğretmenimiz Melike Baykuş ve öğrencileri tarafından hazırlanan yıl sonu programı ve sergisi okulumuz Toplantı Salonunda ve Tasarım Beceri Atölyesinde yapıldı. Yapılan gösteri ve sergi ziyaretçiler tarafından çok beğenildi. Yapılan etkinlik dolayısıyla öğretmenimiz ve öğrencilerimizi tebrik ederiz. 

May

May

2023-2024BİLİMVESANATMERKEZLERİÖĞRENCİTANILAMAVEYERLEŞTİRMETAKVİMİ

May

Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamnda nisan ayı etkinlikleri olarak düzenlenen ilkokul, ortaokul ve liseler arası "Şiir Ezberleme Video Yarışmasında" Okulumuz 2-F Sınıfı öğrencisi Elif Erva Esen İl İkincisi olmuştur.Öğrencimizi ve Sınıf Öğretmeni Sami Aydın'ı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

May

May

2024 Yılı Cahit Zarifoğlu İlkokulu Geleneksel Bahar Kermesimiz bu yıl 2.ve 4.Sınıflar organizasyonunda gerçekleştirildi.Kermesimize öğrencilerimiz ,velilerimiz ve mahalle sakinlerimiz çok büyük ilgi gösterdiler.Kermesimizin yapılmasında maddi,manevi ve emekleriyle katkı sağlayan tüm öğretmen,öğrenci ve velierimize teşekkür ederiz.

May